Ako si správne vybrať čalúnenú posteľ Slumberland?

Aby sa lepšie vstávalo

Posteľ Slumberland vyberáte na mnoho rokov. Venujte preto výberu dostatok času. Vyplatí sa to. Posteľ (i matrace) vyberajte s ohľadom na svoju výšku a pohyblivosť. Príklad: Pri použití lamelového roštu (výšky 5 cm) s matracom výšky 20 cm, docielite pri posteliach Dover/Oxford/Belfast s nožičkami 15 cm celkovú výšku ložnej plochy 58 ~ 51 cm (podľa nastavenia kovania). Táto výška vyhovie väčšine postáv od 150 do 185 cm. Pamätajte, že pri usadnutí na posteľ by nemali nohy v kolenách zvierať ostrý uhol, aby nedochádzalo k namáhaniu nerozhýbaných kĺbov a aby ranné vstávanie bolo ľahšie a príjemnejšie.

Aby sme sa do postele všetci pohodlne zmestili

Dĺžka postele: Lôžko by malo byť aspoň o 10 cm dlhšie, než je naša výška. Pokiaľ spíte „na Supermana“ (s rukou natiahnutou nad hlavou) alebo nemáte radi, keď Vám trčia nohy a padá perina, zaobstarajte si predĺženú posteľ (210; 220 cm). Pre vysoké postavy by predĺžené lôžko malo byť štandardom. Šírka postele: Mladí sa zmačknú vo dvoch aj na posteľ šírky 120 alebo 140 cm. Pokiaľ chcete skutočne dostatok priestoru a pohodlia, voľte šírku postele minimálne 160, lepšie 180 cm (zvlášť, ak máte malé deti, ktoré sú v posteli častými hosťami). Šírka 200 cm je potom stávkou na istotu pohodlia a pokojného spania.

Aby bolo lôžko správne odvetrané

Ideálne je, keď pod posteľou zostáva voľný priestor (prievan a prach víria pod posteľou, a nie po spiacich osobách). Pokiaľ úložné priestory vyslovene nepotrebujete a máte v byte dostatok miesta, vyberajte posteľ tak, aby medzi jej spodnou hranou a podlahou bol dostatočný priestor na odvetranie a upratovanie. Všetky postele Slumberland majú možnosť výberu výšky nožičiek 10 alebo 15 cm, čo je celkom dostačujúce aj pre robotické vysávače. Pokiaľ úložné priestory potrebujete, odporúčame najmä postele Halifax, Bristol a Bedford, ktoré disponujú mohutným úložným priestorom, sú napriek tomu vzdušné (odvetraná konštrukcia) a umožňujú ľahké upratovanie a prúdenie vzduchu pod posteľou (nožičky, tvoriace priestor 10/15 cm medzi spodnou hranou postele a podlahou). Úplne vyhovejú tiež už zmieneným robotickým vysávačom. Prevedenie s úložným priestorom „Mistral“ (bočnice a čelá postele bez nožičiek až po úroveň podlahy - dodáva sa k posteliam Dover, Oxford a Belfast) sa hodí skôr do bytov s nízkou prašnosťou a nízkou vlhkosťou.

Aby sa nám posteľ do spálne vošla

Pri výbere postele myslite tiež na to, koľko miesta zostane okolo nej. Posteľ by Vás nemala obmedzovať v pohybe po spálni a znepríjemňovať vstup do skríň. Ak bude umiestená pri stene so skoseným stropom, zmerajte si, akú maximálnu výšku čela postele môžete mať a koľko miesta Vám zostane nad hlavou, keď sa na posteli posadíte. Ak si vyberáte posteľ s úložnými priestormi, zvážte, či je lepší bočný alebo čelný prístup od nôh a podľa toho vyberte výklopný lamelový rošt.

Aby sa nám posteľ do spálne hodila

Tak to je asi tá najjednoduchšia úloha. S ohľadom na širokú paletu vzhľadov postelí, dezény čalúnnických látok, možnosť výberu nožičiek a výšky matracov Slumberland si „ladenie“ postele skvelo užijete.

Aby sa posteľ dala ľahko udržiavať

Látkového čalúnenia sa nebojte. Všetky použité látky sa dajú čistiť tradičným postupom či chemickou cestou (napr. suchá pena), niektoré majú navyše povrchovú úpravu, umožňujúcu skutočne ľahké čistenie s vode odolným povrchom.

Aby Vás posteľ chytila za srdce

Nezabudnite vyberať i s citom. Všetky postele Slumberland sú vyrobené s rozumom - o to ľahší máte výber.